X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Web site projesinin en önemli gereksinimlerinden biri hosting. Kullanıcı deneyimi açısından mükemmel bir site tasarlamanın avantajı vardır. Ancak kimse erişimi sürekli kesilen ve hosting kaynak yetersizliği nedeniyle geç açılan siteyi ziyaret etmez. Bu da, kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler. Sonuç olarak, hosting site projesinin evidir; davet edilecek kişi sayısı ve konulacak eşyaları alacak kadar yeteri imkana sahip olmalıdır.

Neye ihtiyacın olduğunu biliyor musunuz?

Proje gereksinimlerini belirlemek ve birden fazla web hosting alternatifi içerisinden hangilerinin uygun olduğuna karar vermek daha kolaydır. İhtiyaç listesi belirlenmeden tercih yapmak oldukça zor ve yanıltıcı olabilir. Çünkü birden fazla hosting seçeneği içerisinden hangisinin alınmasını gerektiğine karar vermek zorlaşır.

Hangi CMS sistemini tercih ediyorsunuz?

Cevaplanması gereken en önemli sorulardan biridir. Joomla, WordPress, Opencart veya daha farklı CMS sistemlerinin her biri farklı gereksinimlere ihtiyaç duyabilir. WordPress bir site için linux sistem en uygun olandır. Ya da, doğrudan WordPress hosting olarak satışa sunulan paketleri incelemek, onlar arasından bir seçim yapmak gerekir.

Ne tür bir site kuruyorsunuz?

Kendi yazılarını, tecrübelerini ve fotoğraflarını paylaşacağın bir site için büyük bir disk alanı seçmek zorunda değilsin. 1 GB’lık bir veri alanı yeterli olur. Paylaşımlı özelliğe sahip hostingleri tercih edebilir ve böylece daha uygun fiyata sunucu kiralayabilirsin. Ancak haber siteleri gibi yüksek trafikli ve daha fazla disk alanına ihtiyaç duyan bir proje için disk alanı büyük olmalıdır. Haber siteleri veya e-ticaret platformları trafik potansiyeli yüksek sitelerdir. Bunlar için uygun  aylık veri transferi değerleri sunan web hosting çözümlerinden faydalanmak gerekir.

Bütçeniz nedir?

Hosting seçimini ilgilendiren en önemli konulardan biri de bütçedir. Sınırlı bir bütçesi olanlar, hem site gereksinimlerini hem de kendi bütçesini dikkate alarak bir tercih yapması gerekir. Bu nedenle bütçe azlığı bazen, site gereksinimlerini karşılamayan hosting tercihine zorlayabilir. Bu durumda bütçenize göre en uygun hosting firmasına ve paketine karar vermeniz gerekir. Ayrıca, sitenizde birtakım optimizasyonlar yaparak, veri kullanımlarını optimum seviyede tutabilir ve performans olumlu katkı sağlanabilir.

Haber bültenize üye olun

En son haberleri ve indirim kuponlarını almak için bizimle iletişim de kalın